Szkoła bez dzwonków wydanie II

Dnia 23.05.2009 r. odbyły się drugie zajęcia projektu "Wirtualne Przedsiębiorstwo Agroturystyczne". Tego dnia uczniowie mieli zajęcia z paniami Renatą Uźniak, Anną Funką-Leciejewską , Alicją Stachowską oraz z panią z Urzędu Miasta Rawicz. Na zajęciach w kuchni z panią Renatą Uźniak uczniowie piekli chleb i oglądali prezentację o tradycyjnych daniach wielkopolskich, np. "Parzybrody" czy "Plendze". Dzięki prezentacji dowiedzieliśmy się jak zmieniała się kuchnia wielkopolska w ciągu wielu lat. Zajęcie z panią pedagog Anną Funką-Leciejewską dotyczyły komunikacji interpersonalnej. Dowiedzieliśmy się jak duży wpływ na rozmówcę ma mowa ciała, ton głosu a jak mały wpływ mają same słowa, które wypowiadamy. Robiliśmy zadanie dotyczące powitania i zachęcenia gości do przyjazdu do "naszego" gospodarstwa agroturystycznego, które pokazało nam jak ważne jest pierwsze wrażenie. Zajęcia z panią Alicją Stachowską dotyczyły wybrania miejsca gospodarstwa agroturystycznego w turystyce wiejskiej oraz ich promocji, jak również stworzenia odpowiedniego logo. Pani Stachowska wyjaśniała, że przy wyborze logo przedsiębiorstwa bardzo ważną rolę odgrywają kolory jak również to aby logo budziło pozytywne skojarzenia. Uczestnicy spotkania otrzymali materiały, które prezentowały jak odbierane są kolory i co one oznaczają, np. biel kojarzy się z czystością, niewinnością; zieleń - z nadzieją. Zajęcia z panią z Urzędu Miasta Rawicz dotyczyły aspektów prawnych i administracyjnych w agrobiznesie. Pani z Urzędu Miasta Rawicz wyjaśniała jakie kroki należy podjąć aby założyć i zarejestrować swoje przedsiębiorstwo agroturystyczne. Uczniowie wypełniali otrzymane dokumenty: EDG, EDG-RB, EDG-RD, które dotyczyły rejestracji działalności gospodarczej w Urzędzie Miasta w Rawiczu. Uczestnicy projektu zostali poinformowani do jakich innych instytucji również należy się zwrócić przed założeniem własnego przedsiębiorstwa.
Z przyjemnością czekamy na następne zajęcia.

Autorzy: Marta Sierpowska, Paulina Barteczka

2009-05-27