W Zespole Szkół Zawodowych trwa realizacja projektu

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu od maja realizowany jest projekt "Wirtualne przedsiębiorstwo agroturystyczne" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach z architektury zieleni, na których zapoznali się z zasadami planowania terenów zielonych w gospodarstwach agroturystycznych. Na zajęciach z przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy dowiedzieli się jak pozyskiwać fundusze na działalność gospodarczą. Formy rozliczeń podatkowych omawiane były na spotkaniach z pracownikiem Urzędu Skarbowego. Uczestnicy projektu brali także udział w zajęciach z zakresu komunikacji interpersonalnej oraz uczyli się zasad dobrego zachowania przydatnych w kontaktach z gośćmi gospodarstw agroturystycznych oraz podczas spotkań biznesowych.
W ramach projektu nadal odbywają się zajęcia, na których uczestnicy tworzą strony internetowe niezbędne w dobie funkcjonowania społeczeństwa informacyjnego oraz działań promocyjnych gospodarstwa agroturystycznego np. tworzą logo, foldery, ulotki informacyjne. Podczas zajęć z zakresu przygotowywania potraw regionalnych uczestnicy nauczyli się przyrządzać oraz odpowiednio podawać różne potrawy.

Uczestnicy projektują i przygotowują stoiska wystawowe, na targi agroturystyczne, które odbędą się w Zespole Szkół Zawodowych 30 listopada Br. od godz. 10:00 do 14:00.

W wyniku przeprowadzonych badań uczniowie wysoko ocenili przydatność wiedzy i umiejętności pozyskanych na poszczególnych zajęciach oraz wyrazili zadowolenie z udziału w projekcie.

2009-11-20