Fundacja CORDIS na "Dniach Otwartych"

Dnia 6 marca 2010 roku odbyły się "Dni Otwarte" w Urzędach Skarbowych całego kraju. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Rawiczu skierował, w związku z tym, zaproszenie do odwiedzenia urzędu przez uczniów szkół średnich. Celem imprezy było poznanie siedziby urzędu i codziennej pracy urzędników. Z zaproszenia skorzystali uczniowie klas I - IV Technikum w zawodzie technik ekonomista. W trakcie wizyty w Urzędzie uczniowie wzięli udział w prelekcji pt. "Podatek dochodowy od osób fizycznych". Poznali także strukturę i zadania urzędu. Rozstrzygnięto również, ogłoszony wcześniej. Konkurs na esej "Przekonaj współczesnych, że płacenie podatków jest obywatelskim obowiązkiem". Wyróżniono pięć prac konkursowych. Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Nagrodzeni uczniowie to:
  • Anna PazoÅ‚a (III miejsce)
  • Jagoda Matuszak (V miejsce)
Organizacją wizyty uczniów w Urzędzie Skarbowym oraz organizacją konkursu na etapie szkolnym, zajęła się Fundacja "Cordis". Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: pani Aleksandra Ciąder - Hajnce, pani Beata Glura oraz pani Hanna Olczyk.

2010-03-06